Více Zavřít
Týmy a zápasy

Juniorky přátelská utkání se Slovenskem nezvládly, vstřelily pouze jeden gól

10. 6. 2019 | Anna Kuželová
Zatímco do seniorského MS zbývá už jen pár dní, Juniorky U18 mají na svoji přípravu času více. Světový pohár pro ně totiž startuje v České Třebové a Litomyšli až 27. června. Na přípravném kempu v Karviné, který se uskutečnil o víkendu 8. až 9. června prověřily svoje síly se stejně starými reprezentantkami Slovenska a v obou případech odešly poražené. Jedinou českou střelkyní se stala Karolína Procházková.

CZE U18 vs. SVK U18 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 26. Procházková (Landová, Ištoková) – 28. Lapušanová (Halusková), 38. Leskovjanská (Halusková, Lapušanová), 43. Sulíková (Leskovjanská), 43. Vargová (Šimnová), 44. Kleinová.

Do prvního utkání vstoupily lépe české hráčky. V první třetině se diváci branky sice nedočkaly, ale v pětadvacáté minutě rozjásala domácí střídačku Karolína Procházková, která poslala svůj tým do vedení. Slovenkám však stačily necelé tři minuty, aby také ony poprvé překonaly Anetu Jiráčkovou v bráně. Druhá část tak skončila za vyrovnaného stavu, ale ta závěrečná už patřila hostujícím hokejbalistkám. Zlomovou se stala třiačtyřicátá minuta, ve které se Slovenky během třiceti sekund prosadily hned dvakrát. České hráčky zkusily ještě hru bez brankářky, ale ani ta se jim nepovedla a inkasovaly v ní popáté v zápase.

Součástí nově se budujícího národního celku juniorek do 18 let je i talentovaná hokejbalistka Tereza Ištoková z Kyjova, která je náhradnicí seniorské reprezentace pro mistrovství světa v Košicích. „První zápas od nás byl výrazně lepší než ten druhý, dvě třetiny jsme se Slovenkami hrály vyrovnaný zápas, bohužel jsme proměnily pouze jednu šanci. Ve třetí třetině nás Slovenky začaly přehrávat a také proměňovat šance,“ mrzí kapitánku juniorek do 18 let.

CZE U18 vs. SVK U18 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Nilabovičová (Kapičáková), 15. Kvašnáková (Klimantová, Rybanová), 21. Leškovianská (Lupušánová, Halusková), 29. Lopušánová (Leškoviánská), 30. Nilabovičová (Kapičáková), 35. Džadonová (Kvašnáková), 42. Štrbalová (Varbová), 45. Halusková (Lopušánová).

Ve druhém utkání to byly tentokrát Slovenky, kdo se jako první dostal do vedení, a to už ve třetí minutě. Těsně před první sirénou ještě stihly navýšit na dvoubrankové vedení a od patnácté minuty trenéři poprvé pustili do branky Justýnu Plecerovou. Ani ta však s druhou porážkou od Slovenek nic nezmohla. Postupně na ni vyslaly dvanáct střel, ze kterých inkasovala šestkrát. Hostující hráčky si branky postupně rozložily do zbývajícího času, tu poslední vsítily pětačtyřicet sekund před koncem. O přesné zásahy se podělilo hned sedm střelkyň, a slovenské hráčky zvítězily jasně 0:8. „Druhý zápas probíhal velmi podobně jako ten první skončil. Slovenky byly u všeho první a zaslouženě tak vyhrály,“ nezastírá útočnice Tereza Ištoková.

Sestavy:
ČR: Jiráčková (Plecerová) - Cisariková, Červíková, Kalousková, Landová, Legdanová, Štěpková, Ullmanová - Ištoková (C), Kotlíková, Kubátová, Lagová, Měchurová, Petrášková, Procházková, Svobodová, Rudová.

SR: Látková (Hupková) - Šulíková, Vaverčáková, Štrbáková, Vargová, Džadoňová, Berešíková, Mendrejová, N. Rybárová - Nilabovičová, Klimantová, L. Rybárová, Galová, Kvašňáková, Leskovjanská, Šimnová, N. Lopušanová, Halušková, Kleinová, Stupáková.