Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Patricie Škorpíková po vítězném finále: Zlatu a mé životní brance se nic na světě nevyrovná!

1. 7. 2018 | Johan Čáp
Tuzemští fanoušci se přeci jen dočkali velké radosti. Po finále juniorek do 20 let mohla přerovská aréna vybouchnout nadšením. Česká reprezentace totiž zůstala neporažena a stala se prvními historickým vítězem Světového poháru. Obrovskou zásluhu na tom měla i útočnice Patricie Škorpíková, která dokázala vsítit vítěznou branku po fantastické souhře s Barborou Patočkovou. „Je to bez diskuse moje životní branka, celý Světový pohár byla fantastická zkušenost," zářila 16letá útočnice po finálovém zápase, které Češky ovládly 4:1.
 

Staly jste se historicky prvními vítězkami Světového poháru v kategorii juniorek do 20 let. Jak se po tak fantastickém zápasu výsledek hodnotí?
Fantazie, můžu použít jen superlativa. Vlastně i tvoříme historii. Odehrály jsme super zápas, šly jsme do toho už od začátku naplno a nevypustily jsme jediný souboj. O hodně jsme se oproti sobotnímu zápasu zlepšily, ale to samozřejmě i Kanaďanky. Ty hrály o několik úrovní výše, už nemusely šetřit síly. Tentokrát už to nebyl jen zápas, ve kterém o nic nešlo. Ba naopak jsme všechny jely na krev. Kanada byla přetěžkým protivníkem.

Jak už jste zmínila, finále s Kanadou jste hrály jen den poté, co jste stejný tým porazily 1:0. Dalo se ze zápasu ve skupině něco vzít?
Rozhodně ano! Rámcově jsme měly nakoukané jejich přesilovky i taktiku, se kterou brání oslabení. Věděly jsme, jak hrát na určité individuality, kdo si z kanadského týmu sbíhá. Bezesporu nám to pomohlo, možná to byl částečně i rozhodující faktor finále.

Tak klíčový zápas se nehraje každý den, jak moc jste byla před finále nervózní?
Abych se pravdu přiznala, tak skoro vůbec. Hraji hokej za Karvinou, takže už jsem si navykla na tlak a očekávání. Tak důležité utkání jsem sice ještě v životě nehrála, takže samozřejmě jsem trošku nervíky měla, ale nebylo to nijak hrozné. Některé holky to možná mívají těžší, určitě jim to nezávidím. Ze mě osobně spadl veškerý tlak po naší první brance, kdy jsme i jako tým zvládly uklidnit.

Jste autorkou vítězné branky, jež po divácké a estetické stránce byla velmi exkluzivní. Kombinaci na jeden dotyk jste zakončila ranou do šibenice, byl to nacvičený signál?
Ta hlavní myšlenka ano, ale dost jsme to s holkama popletly. (smích) Bára Patočková měla být vpravo a já před brankou, ve skutečnosti jsme se ale na hřišti vyměnily. Já jsem vběhla do prostoru u tyčky dost intuitivně. Beru to rozhodně za životní gól. Nejdůležitější, který jsem, kdy dala.

Kam toto zlato ze Světového poháru zařadíte?
Určitě nejvýš. V hokejbale v mém věku nejde nic většího vyhrát. Jde o největší úspěch mé dosavadní kariéry. Nevyrovná se tomu ani finále české ligy, ani mistrovství světa v hokeji do 18 let. Beru to za obrovskou životní zkušenost a zážitek. Zlatu se nic na světě nevyrovná.

Jak budete na Světový pohár v Přerově v budoucnu vzpomínat?
Jen v tom nejlepším. S holkama jsme měly v kabině super partu. I když jsme se předtím třeba někdo s někým neznaly, tak jsme všechny brzo skamarádily. Táhly jsme díky tomu za jeden provaz. Hodně nám samozřejmě pomohli i fanoušci, bez nich bychom možná tak daleko nedošly. Atmosféra na všech našich zápasech byla jedinečná, musíme jim jen a jen poděkovat.

S týmem máte zlato, na kolik jste spokojena se svým osobním výkonem?
Nechci se nějak přehnaně přechvalovat, ale já jsem předvedla ze sebe to nejlepší. Sice jsem jedna z nejmladších z celého týmu, ale věřím, že jsem trenéry nezklamala.

Po velkém titulu se hodí pořádná oslava. Co bude večer probíhat?
No to ani já sama nevím... (smích) Ale bude to stoprocentně hodně velké!