Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

Reprezentační šestnáctka zná konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně!

3. 6. 2018 | Redakce
Je tomu pouze pár dnů, kdy trenéři národního týmu hráčů do 16 let oznámili finální podobu kádru pro premiérový Světový pohár, jenž se na přelomu června a července uskuteční na zimních stadionech v Přerově a Zlíně. Lodivod reprezentační šestnáctky Jiří Christ zařadil na listinu čtyři gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků, mezi nimiž se pohybují nemalé hokejbalové osobnosti zářící i v mužské CROSSDOCK Extralize! O kom je řeč? To se dozvíte v článku!
 

Trenéři Jiří Christ a Pavel Štefka oznámili jména čtyřiadvaceti hráčů, kteří by se s jistotou měli představit na domácím Světovém poháru v Přerově a Zlíně. Národní tým hráčů do 16 let se ve „zlínské“ skupině představí se silnými výběry zámořských týmů z Kanady a USA. Následně se střetne ještě se Švýcarskem a nevyzpytatelným Polskem. V brance se v roli jedničky představí buď Matěj Halouzka z Karviné, či Vladimír Šidlo ze Svítkova, Jakub Günther z kádru berounských Keltů nebo Miloslav Muškát z Rakovníku.

Hned trio obránců bylo nominováno ze silného kádru starších žáků či mladších dorostenců Hostivaře. Jan Skorčík dorazí na Světový pohár z pražského Kert Parku a Jan Brtník z Dobřan. Dvojici beků dodá pardubické Autosklo v podobě Václava Školoudíka a Vojtěcha Kopřivy. Luděk Pavlík se pak na šampionát probojoval z kádru plzeňských mečounů. Všichni tito hráči mají bohaté zkušenosti z kategorie mladších dorostenců, jako třeba hostivařský Tomáš Fic a dvojice Daniel Vaniš – Otokar Sedláček naskakovali i v play off Extraligy staršího dorostu!

V dresu reprezentace hráčů do 16 let se bude v přední linii prohánět český hokejbalový mega talent Jan Čejka, jenž si v jarní části připsal osm startů včetně play off CROSSDOCK Extraligy a v dresu mistrovského Kert Parku dosáhl na 5 gólů a stejný počet asistencí! V útoku bude se zahraničními protivníky zápolit další trio hostivařských hráčů v osobě Davida Srpa, Pavla Maška a Samuela Kucharčíka, velké osobnosti mladšího dorostu. Karvinský hokejbal dodá na šampionát Jana Stromka a Ondřeje Nováka a pražský Kert Park Vojtěcha Jágra, jenž přes sezonu hraje lední hokej za Slavii Praha a v kategorii do 16 let si připsal z 34 zápasů 25 kanadských bodů za 15 tref do černého a 10 asistencí.

Hodně hráčů se do Zlína vypraví také z Letohradu. Talentovaný patnáctiletý forvard Michal Macháček, který stylem připomíná Jana Čejku, dostal na jaře velkou šanci v seniorském týmu jelenů, jež po 10 letech vyrovnali klubový rekord v podobě 3. místa v extralize! On se na tom v základní části podílel ve dvou duelech jedním gólem a jednou asistencí a v play off přidal šest startů, v nichž jednou nahrával na gól. Na šampionátu ho doplní i Jan Bečka a Ondřej Hubálek, kteří válí ve starších žácích i mladším dorostu. Mezi dvanácti útočníky najdeme i Jaroslava Svobodu z Třemošné a Marka Krbce z berounských Keltů.

Reprezentační šestnáctka začíná šampionát ve čtvrtek 28. června duelem proti Švýcarsku, do něhož naše družina bude vstupovat v roli favoritů a pokud chce pomýšlet na příčku nejvyšší, nesmí ani jednou v základní skupině zaváhat. Do finále totiž postupují vítězové skupin. Takže hned start Světového poháru ukáže, zdali na to reprezentace hráčů do 16 let, respektive výše zmíněná skvadra má.