Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

V dějišti Světového poháru proběhla zatěžkávací zkouška! Turnaje se zúčastnily i výběry do 14 let

6. 6. 2019 | Filip Červinka
Na konci května se na zimním stadionu Na Skalce v České Třebové uskutečnil Českotřebovský pohár, na který dorazili mladí hokejbalisté, aby porovnali své síly při jednodenním turnaji. V rámci turnaje se utkalo pět týmů. Do hokejbalové východočeské bašty dorazily i dva republikové výběry chlapců do 14 let (červený a modrý tým), z nichž se tvoří jeden celek, který se představí v rámci přípravných zápasů na Světovém poháru proti stejně starým Slovákům. Dalšími účastníky byly týmy z Brna, Malenovic a ze Svitav. Právě svitavští Sršni celý turnaj ovládli.

V jednom ze zápasů se Svitavští Sršni utkali s „červeným“ týmem výběru U14. „Dnešní výkon hodnotím zatím pozitivně, protože máme za sebou 3 zápasy, 2 jsme vyhráli, teď to byla první prohra. Možná nám nesvědčila delší prodleva mezi zápasy,” okomentoval Zdeněk Beneš, předseda TJ Sršni Svitavy. „Tenhle zápas byl určitě zatím nejlepší, v průběhu toho turnaje. Kluci dodržovali všechny pokyny a hráli opravdu výborně, musel jsem je pochválit, protože jsem od nich dlouho neviděl takový výkon,” řekl asistent trenéra výběru U14 Jakub Kotek.

Na turnaji si první místo vybojoval tým TJ Sršni Svitavy. Druhou příčku obsadil výběr U14 „červení“. Bronzovou příčku opanovali hokejbalisté Bulldogs Brno. Čtvrtý skončil „modrý“ tým U14 a poslední byl klub z Malenovic.

Některé hráče z výběru U14 čeká v červnu Světový pohár, který se koná právě na českotřebovském Zimním stadionu. „Většina hráčů má velkou šanci se tam dostat a tohle už byla vlastně finální příprava na ten Světový pohár a z těchto hráčů vybereme ten užší výběr, který se toho poháru zúčastní,” dodal Jakub Kotek. „Na světový šampionát se těším, doufám, že se tam teda dostanu, ale snažím se trénovat, jak to jde a připravuju se na to,” sdělil nám Marek Drahoš, brankář výběru U14 – „červení“.