Více Zavřít
Zápas

Kanaďané znovu nadělovali, tentokrát to odneslo Švýcarsko

29. 6. 2018 | Petr Sumbal
Kanada si připisuje svou druhou výhru na turnaji, po demolici USA přejela země javorového listu Švýcarsko 8:1. Švýcaři hráli s Kanadou dvě třetiny docela vyrovnanou partii, ale na začátku té třetí nevyužili své šance a v závěru už jim došly síly a Kanaďané definitivně rozhodli o svém vítězství.

Švýcarský tým neměl špatný nástup do utkání, vytvořil si pár dobrých šancí, ale ty neproměnil. Toho mohl hned v páté minutě litovat, neboť Kanaďané se dostali do vedení. Quinn Hedgecock nabil na levý kruh Jacku Oleksiukovi, a ten dokázal propálit brankáře Lukase Jörga. V první třetině už to ale bylo všechno. Kanada měla více ze hry, ovšem další branky už nepřidala.

To se jí povedlo až na začátku třetiny druhé, v 17. minutě hezkou kombinační akci předvedli Brayden Caldwell a Luke Prokop a na jejím konci byl volný Mathew Gerke, který vystřelil mimo dosah brankáře Jörga a zvýšil na 2:0.

Stejně jako v zápase proti Česku začínaly pomalu Švýcarům docházet síly a postupem času se už pouze bránili. Ve 24. minutě potrestal nedoraz ve švýcarské obraně svým druhým gólem v utkání Mathew Gerke. Na konci druhé třetiny se z první branky radovali také Švýcaři, když míček propadl až k Manuelu Mballovi, kterému jen stačilo zblízka balónek doklepnout za brankovou čáru. V samotném závěru periody hráli Kanaďané přesilovku a Švýcary několika parádními zákroky zachránil Jörg.

Hned na začátku závěrečné části zápasu hrálo Švýcarsko přesilovku a středoevropský stát si vytvořil několik dobrých šancí a prakticky celé dvě minuty utiskoval Kanaďany před brankářem Willcottem. Ten ale odolal, Švýcaři se důležité kontaktní branky nedočkali. Naopak to byli Kanaďané, kteří se radovali z dalšího gólu, tříbrankové vedení jim přesnou střelou z pravé strany vystřelil Mathew Gerke, který tím zároveň dokončil svůj hattrick. V závěru už Švýcaři zcela odpadli, další tři branky Kanaďanů přidali Jacob Franken a Luke Prokop , Austin Ungurean. Na konečných 8:1 uzavřel 11 sekund před koncem Kaidan Johnson.

Ohlasy

Trenér Švýcarska: “Je to smutné, prohráli jsme. Odehráli jsme třetí utkání za čtyřiadvacet hodin, je to hodně náročné. Kanada byla lepší a více se prosazovala.

Trenér Kanady: “Byl to dobrý zápas, těžký zápas. Švýcarsko hraje velmi dobře z obrany. Je to hokejová země a máme k nim respekt. Utkání jsme si užili.”