Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Polsko má první výhru na turnaji, v zápase o deváté místo porazilo Velkou Británii

1. 7. 2018 | Petr Sumbal
Polští hokejbalisté ve svém posledním utkání na Světovém poháru ukončili čekání na vítězství, z výhry se radují ve svém úplně posledním zápase na turnaji, když porazili Velkou Británii 5:1. Polsko mělo většinu utkání navrch, postupně si vypracovalo tříbrankové vedení a to se Britům podařilo už jen zmírnit. Polsko tedy končí na SP deváté, Velká Británie poslední desátá.

Úvodních několik minut tohoto duelu se hrál docela vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách, Velké Británii pomohlo i to, že si zahrála hned zkraje přesilovku. Tu ovšem nevyužila a v sedmé minutě musel brankář Wakefield poprvé lovit míček ze své sítě, když ho přesnou střelou překonal Arkadiusz Guzik. Polsko dál pokračovalo v dobývání britské branky a devatenáct sekund před koncem první třetiny se dočkalo, po Frankiewiczově přihrávce se prosadil Michal Proczek.

Druhá třetina se úplně obešla bez gólů. Ne že by se obě mužstva nesnažila útočit, ale vítězily obrany a kvalitní zákroky brankářů Wakefielda a Plonky. Více než střelci tak byli vidět rozhodčí, kteří rozdali dohromady dvanáct trestných minut, ale ani početní převahy branku ani na jedné straně nepřinesly.

Na co se marně čekalo celou druhou třetinu, to přišlo hned na začátku té třetí. Během dvou minut se prosadila gólově obě mužstva. Nejprve už po pětatřiceti sekundách hry uklidnil polský výběr gólem na 3:0 Adam Watrykus, jenže Britům se podařilo rychle odpovědět, teprve druhý gól Velké Británie na turnaji se podařilo vstřelit Alisteri Raemu.

Polsko už ale i přes řadu vyloučení dokráčelo k vítězství, které ještě pojistil v oslabení gólem do prázdné branky přes celé hřiště Arkadiusz Guzik, když Britové zkoušeli powerplay a na konečných 5:1 ještě upravil Adam Wytrykus. Výhra Polákům zaručila předposlední deváté místo na Světovém poháru.

Ohlasy

Trenér Velké Británie: „Možná nám trochu chybělo štěstí, nedařilo se nám proměnit šance, které jsme si vytvořili. Máme hodně dobrých hráčů, kteří hrají výborně, ale musíme získat více zkušeností a naučit se jak hrát lépe takticky. V průběhu turnaje jsme se zlepšovali, opravdu jsme si to užili."

Trenér Polska: „Byl to pro nás důležitý zápas, kluci hráli výborně a dosáhli našeho cíle, tedy porazit Velkou Británii. Byl to dobrý turnaj a budeme dál pokračovat v zlepšování se, uvidíme se za rok!"