Více Zavřít
Rozhovory

S tímhle výkonem máme i na zlato, věří Slovák Vaculík

29. 6. 2018 | David Sokol
Druhý den přerovské části světového poháru odstartovalo derby někdejších federativních států České republiky U15 a Slovenska. Slováci do utkání vstoupili lépe a ačkoliv se českému výběru podařilo ve druhé třetině utkání zdramatizovat, poslední dějství už znovu ovládli slovenští borci. Své dojmy z utkání předal nejlepší slovenský hráč utkání Lukáš Vaculík.

Lukáši, mělo pro vás derby s Českem speciální náboj?
Určitě, spolu se zápasem s Kanaďany to je nejvýznamnější soupeř, jaký může být. Stále máme derby mezi sebou, takže lepší to ani nemohlo být.

Hned zkraje utkání jste dvakrát skórovali, bylo to pro výsledek rozhodující?
Nakonec zřejmě ano. A pokud budeme takto hrát i proti Kanadě a ostatním, určitě máme na zisk zlata.

Ve druhé třetině Češi zápas zdramatizovali, co vám řekl trenér o druhé přestávce?
Abychom hráli svoji hru, že nesmíme přestat napadat a stále musíme dělat to, co jsme dělali doteď. To nás nabudilo, a pak jsme dotáhli zápas až do konce.

V utkání jste často dobře kombinovali, domlouváte si na tréninku nějakou přesnou taktiku, jak postupovat v kombinačním útoku?
My jsme už sehraní, i z jiných týmů z naší slovenské ligy, takže už víme. Samozřejmě je vždycky potřeba na tom pracovat, ale ty základy už v sobě máme z ligy.

Dnes je druhý hrací den, jak zpětně hodnotíte ten první?
Vyhráli jsme 14:0, není nic lepšího než zvítězit v prvním zápase (úsměv). Hlavně teď musíme dál pokračovat stejně.

Spolu s Kanadou patříte mezi favority turnaje, jak se vám s touto rolí hraje?
My si určitě nemyslíme, že jsme favorité, jsou tu i lepší týmy. Takže na to nijak nemyslíme a hrajeme to, co chceme.