Menu Zavřít
Více Zavřít

O Světovém poháru

Na celé čtyři dny se Česká republika stane centrem toho nejlepšího mládežnického hokejbalu na světě. Od 28. června do 1. července se v Přerově a Zlíně představí chlapecké a dívčí reprezentace Česka, Slovenska, Kanady, USA, Velké Británie, Polska a Švýcarska.

Za posledních osmnáct let se v České republice obdobná akce konala pouze třikrát. Světový pohár navíc přivítá nejen hráče U16, ale vůbec poprvé v historii také výběry dívek v kategorii U20.

Ženské reprezentace Česka, Slovenska, Kanady, USA a Velké Británie budou k vidění v Přerově, kde se zároveň uskuteční také souboje základní skupiny turnaje chlapců. Narazí zde na sebe Slovensko, Velká Británie, Kanada East, USA Red a Česká republika U15.

Ve Zlíně se vedle základní skupiny složené z České republiky U16, Kanady West, USA Blue, Švýcarska a Polska, odehrají souboje o medaile.

Důstojné zázemí zlínské PSG Arény a přerovského zimního stadionu slibují špičkovou hokejbalovou akci plnou atraktivních duelů. Světový pohár se uskuteční jak pod záštitou obou pořadatelských měst, tak Zlínského a Olomouckého kraje.

Součástí Světového poháru je samozřejmě doprovodný program stejně jako přátelská utkání reprezentací Česka a Slovenska v kategorii U14.