Menu Zavřít
Více Zavřít

O Světovém poháru

Od 28. června do 1. července v roce 2018 se Česká republika na celé čtyři dny stala centrem toho nejlepšího mládežnického hokejbalu na světě. V Přerově a Zlíně se představily chlapecké a dívčí reprezentace Česka, Slovenska, Kanady, USA, Velké Británie, Polska a Švýcarska.

Za posledních devatenáct let se v České republice obdobná akce konala pouze čtyřikrát. Světový pohár navíc přivítal nejen hráče U16, ale vůbec poprvé v historii také výběry dívek v kategorii U20. Právě domácí výběr české reprezentace premiérový Světový pohár ovládl a těšil se ze zlatých medailí.

V letošním roce se uskuteční historický druhý Světový pohár v České Třebové a Litomyšli, na který se opět těší chlapecké národní výběry kategorie U16 a premiéra tentokrát čeká na další dívčí kategorii U18. Vrcholná světová akce naplno vypukne 27. června a o tři dny později 30. června budeme znát světové šampiony chlapců do 16 let a dívek do 18 let.

Důstojné zázemí zimního stadionu v České Třebové a Litomyšli slibují špičkovou hokejbalovou akci plnou atraktivních duelů. Světový pohár se uskuteční jak pod záštitou obou pořadatelských měst, tak Pardubického kraje.

Součástí Světového poháru je samozřejmě bohatý doprovodný program pro fanoušky a malé hokejbalové ratolesti stejně jako plánovaná přátelská utkání reprezentací Česka a Slovenska v kategorii U14.

Rozdělení týmů do skupin pro Světový pohár 2019 připravujeme. Celkový seznam účastníků z různých koutů planety představíme po uzávěrce přihlášek.