Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Kanaďané vzdali hold obětem tragédie týmu Humboldt Broncos

2. 7. 2018 | Vojtěch Jurák, David Šimon
Členové obou kanadských výběrů na turnaji se po finálovém utkání sešli na hřišti, aby společně uctili památku svého spoluhráče Logana Schatze a dalších, kdo zemřeli v dubnu během autobusové nehody kanadského juniorského hokejového týmu Humboldt Broncos.
 

Hráči a členové realizačního týmu společně utvořili kruh, poklekli a v tichosti vzdali hold Loganu Schatzovi. Mladý hráč byl kapitánem družstva Humboldt Broncos a stejně jako někteří jeho spoluhráči se také on věnoval vedle ledního hokeje i hokejbalu. Jako člen národního týmu reprezentoval svou zemi v juniorských i seniorských zápasech.

„Každý ví, že jsme tento tým věnovali Loganu Schatzovi, jedné z obětí tragické nehody. Byl jedním z nás. Chceme, aby všichni věděli, že právě jeho odkaz byl pro naše mužstvo tím největším hnacím motorem,“ vysvětloval po finálovém utkání trenér Kanady West.

Kanaďané tak i přes obrovskou, upřímnou radost z velkého turnajového triumfu na svého zesnulého spoluhráče rozhodně nezapomněli a vítězství mu symbolicky věnovali. „Měli jsme motto, tzv. 5D: věnování, touha, disciplína, elán a odhodlání (pozn.: v anglickém originále dedication, desire, discipline, drive a determination). Toto motto nás provedlo celým turnajem,“ popsal kanadský kouč. „A vy, celý tento turnaj byl velmi na úrovni. Rozhodčí byli skvělí, trenéři, ostatní hráči... Bylo to opravdu na fajn. Nejlepší turnaj!“