Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Poslední zápas sezony, řekl si Radek Kubica. Proti Švýcarsku pak zapsal čtyři body

1. 7. 2018 | Petr Komárek
Bodové obrození. Tak by se dal charakterizovat výkon, který v utkání o sedmé místo na Světovém poháru v Přerově předvedl útočník českého týmu U15 Radek Kubica. V souboji se Švýcarskem zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí. Značnou měrou se tak podílel na vítězství 8:4. „V hlavě jsem si řekl, že je přede mnou přeci jen poslední utkání sezony. Teď se dva měsíce na hřiště nepodívám, nebude žádný zápas. Zkusil jsem na ploše nechat maximum a povedlo se mi to,“ pochvaloval si hráč nosící na drese číslo 15.
 

Berete výhru v poměru 8:4. Neudělali jste si ale ze zápasu za stavu 4:1 trochu zbytečné drama?
Byl to přeci jen poslední zápas o sedmé místo. Už se nám do něj nechtělo dávat všechno, nebylo to jako předchozí utkání. Byli jsme dost zklamaní ze sobotního zápasu s Amerikou, který jsme prohráli. Naštěstí jsme dali pár branek, ty nás nakoply. Nakonec jsme podle mě zaslouženě vyhráli.

Jak jste na takový duel hledali motivaci?
Řekli jsme si, že to je poslední zápas sezony. Že na hřišti necháme všechno, co v nás ještě je. Pokusili jsme se to splnit, a řekl bych, že se nám to docela povedlo.

Švýcaři se ve druhé třetině dotáhli na rozdíl jediné branky na 4:3. Uklidnil vás pátý zásah zkraje poslední části, u něhož jste asistoval?
Určitě také, navíc jsme pak důrazněji chodili do soubojů. To všechno se sečetlo a byl z toho ve výsledku náš dobrý zápas.

Soupeř kousal, hrál nepříjemný styl hokejbalu. Jak velké vám to dělalo potíže?
Podle mě jsme to zvládli úplně v pohodě. Akorát bylo znát, že jsme do utkání nešli zkraje zcela naplno. To se projevovalo v soubojích, které jsme neabsolvovali úplně na maximum. Ale jinak to bylo v klidu, neměli jsme s jejich hrou žádný problém.

Za čtyři zápasy turnaje jste vstřelil jediný gól, současně to byl váš jediný bod. Proti Švýcarsku jste se dvakrát trefil a přidal dvě asistence. Co vám pomohlo k takovému probuzení?
V hlavě jsem si řekl, že je přede mnou přeci jen poslední utkání sezony. Teď se dva měsíce na hřiště nepodívám, nebude žádný zápas. Zkusil jsem na ploše nechat maximum a povedlo se mi to ve formě dvou branek a dvou asistencí. Jsem za to moc rád.

Čtyřmi góly se blýskl váš spoluhráč Tomáš Lhota, na turnaji to nebyl jeho první podobný kousek. Co na jeho počiny říkáte?
Tomáš má jednu hrozně velkou výhodu – umí dávat góly, a to úplně neskutečným způsobem. Kdykoliv se dotkne míčku, tak je z toho z osmdesáti procent branka. Tomáš umí udeřit i ze situací, ze kterých by mě osobně třeba ani nenapadlo, že gól dám. Je to jeho velká zbraň.

Končíte celkově sedmí, jste o kategorii mladší než vaši soupeři. Jak takové umístění vnímáte?
V průběhu turnaje jsme pomýšleli na lepší pozice, nicméně se nemáme za co stydět. Odehráli jsme dobrá utkání s Kanadou, s Amerikou nebo Slovenskem. Jsou to pro nás velké zkušenosti a doufám, že je v dalších letech využijeme. Pokud se dostaneme do nominace na příští šestnáctky, budeme podle mě dobře sehraný tým.