Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Britky padly se Slovenskem. Vsítily však historicky první branku na světovém poháru

29. 6. 2018 | Šimon Albrecht
Duel Slovenek proti Velké Británii se nesl v podobném duchu jako ostatní utkání s Ostrovankami. Slovenky měly velkou převahu, ale i na Britkách bylo vidět, jak se zápas od zápasu zlepšují. Ve třetí třetině, kdy se hrálo pouze o výsledné skóre, vsítily Britky svoji historicky první branku na světovém poháru a krásnou střelou se o ni postarala Alexandra Westová. Po závěrečné siréně bylo skóre tedy 9:1. Přestože zápas skončil jasným rozdílem osmi branek, bylo k vidění spousta šancí i ze strany Velké Británie.
 

V pátek dopoledne se utkal výběr hráček do dvaceti Slovenska a výběr velké Británie. Začátek zápasu byl velice vyrovnaný plný šancí na obou stranách. Více ze hry měly Slovenky, které však svoje šance promarňovaly a dělaly zbytečné chyby. V závěru periody však zvýšily aktivitu a třemi slepenými góly absolutně změnily obrázek celé hry. Další část hry už přinesla velkou dominanci slovenských hráček. Ty na hřišti doslova létaly a bylo těžké je zastavit. Byly velice aktivní a zasypaly branku ostrovanek spoustou střel a hned čtyři z nich byly gólové. Statečný výkon předvedla brankářka Nicholsová, která však ne vždy mohla zabránit obdrženým brankám. Závěr druhé periody se pak nesl v poklidnějším tempu, kde se nikdo moc nehnal do útoku. Třetí třetina se nesla v klidném duchu. Slovenky zvolnily tempo a daly více prostoru svému soupeři. Britky pak dokázaly vsítit historicky první branku na světovém poháru a do dějin britského hokejbalu se zapsala střelkyně Alexandra West. Zbytek zápasu už Slovenky šetřily síly na večerní zápas a Velká Británie měla několik gólových šancí. Skóre se však neměnilo a konečný výsledek zápasu byl tedy 9 – 1.

Ohlasy

Trenérka Velké Británie: Hráčky předvedly skvělé utkání. Podařilo se nám vytvořit i nějaké dobré šance a byly momenty, kdy jsem dokázaly být alespoň vyrovnaným soupeřem. Díky tomu jsme i dokázaly vstřelit historicky první gól na tomto turnaji. Máme z tohoto utkání dobrý pocit. V průběhu turnaje se stále zlepšujeme, dokážeme podniknout i více ofenzivních výpadů.

Trenér Slovenska: Žádný zápas na tomto turnaji není jednoduchý. Museli jsme si sáhnout do svědomí po včerejší porážce s Kanadou. Musím celý tým pochválit, že dělal to, co měl a díky tomu jsme dosáhli perfektního výsledku. Konec zápasu jsme trochu vypustili, hráčky musí také šetřit síly na večerní zápas proti České republice.