Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Češi se drželi s favoritem jen první třetinu, Kanada West jim nastřílela jedenáct branek

29. 6. 2019 | Matěj Vybíral
Herně to nebylo z českého pohledu tak špatné, po výsledkové stránce ale lze hovořit o debaklu. Po první třetině Češi ztráceli jediný gól, ale soupeř udeřil třikrát během minuty a bylo rozhodnuto. Kanada West nakonec zvítězila vysoko 11:4. Za Čechy se dvakrát trefil Tomáš Lhota.

Česká reprezentace U16 odstartovala dobře, už po dvanácti sekundách vybojovala přesilovku, ale z ní úvodní trefa nepřišla. Naopak na druhé straně se snad z první střely na branku trefil Ben Fontaine, který zužitkoval dobrý pas Westhavera a zblízka propálil Křemenáka.

Po další nevyužité přesilovce Češi dokázali srovnat. Tomáš Lhota si našel odražený balonek a z úhlu překvapil přesunujícího se Willcotta. Kanada si však vzala vedení zpět, při hře čtyři na čtyři pálil do černého z mezikruží Evan Waldie.

Ve druhé části Kanada odstartovala přestřelku, ovšem zasaženi byli převážně čeští hokejbalisté. Ben Fontaine si dorazil vlastní střelu, následně z první z levé strany prostřelil Křemenáka i Connor Roulett a do brankoviště přišel Skalický.

Ani ten nezůstal dlouho s nulou na kontě. Už po čtrnácti sekundách se před branku protáhl Mason Svarich a svou tutovku využil. Český tým alespoň korigoval skóre. Tomáš Lhota vypálil ostře z příklepu od modré čáry a rozvlnil síť kanadské branky.

Do konce třetiny byly k vidění ještě tři góly. Kjelta Sandboeho nedokázal nikdo odzbrojit a kanadský hráč zakončil bekhendem neomylně. Celek ze zámoří pokračoval v aktivní hře a hattrick dokonal ranou z levého kruhu Ben Fontaine. Fanoušky na stadionu v České Třebové rozjásal třetím českým gólem ve 27. minutě v přesilovce Václav Kovařík, ten se trefil po pěkném pasu Rakovského.

V poslední části Kanaďané Kanaďané přidávali další branky, nejprve se trefil Owen Weihs z dobré pozice, poté střelou z první rozvlnil síť Brett Hyland. To ještě nebylo vše, další gól zaznamenal z dorážky Evan Waldie a únik proměnil Brett Hyland. Alespoň poslední slovo měl český tým, když od modré čáry prostřelil Willcotta Radim Dostál.

Ohlasy

Paul Kastes (trenér Kanady West):Byl to vydařený zápas, stále jsme díky tomu bez prohry. V zápase padaly naše veškeré střely do branky a to je to, co jsme chtěli. Jsme připraveni na neděli.

Vojtěch Tůma (asistent Česko U16): Nevím, co bych k tomu řekl. Ve všem jsme byli pozdě, cokoliv jsme si řekli bylo rázem jinak. Naše hra byla pomalá a to rozhodlo. Kanada nehrála naplno, tudíž jsme měli šance, my je ale zahodily.