Více Zavřít
Zápas

Česká patnáctka porazila Švýcarsko 8:4 a končí sedmá

1. 7. 2018 | David Sokol
Poslední hrací den, neděli, odstartoval v Přerově zápas o sedmé místo mezi dvěma po skupině čtvrtými týmy, Českem U15 a Švýcarskem. Ačkoliv v utkání nešlo o medaile, oba týmy se na hřiště vrhly s vervou a touhou ukončit své působení na turnaji výhrou. To se nakonec povedlo české reprezentaci, která zvítězila 8:4.

Češi měli tento vstup podstatně lepší, už po třech minutách hry skóroval Radek Kubica a otevřel skóre. Záhy však skvělou střelou pod víko srovnal Manuel Mballa. Krátce před skončením úvodní periody však vrátil Čechům vedení Tomáš Lhota a v prvním dějstvím se ještě stihl trefit i Václav Kovařík.

Česko ovládlo i začátek druhé třetiny, což po pár minutách potvrdil skvělou individuální akcí Radek Kubica. Švýcaři dokázali snížit v polovině periody při přesilové hře, kterou využil Max Müller. Švýcarsko se ve druhé třetině ještě dokázalo dostat do kontaktu díky druhému gólu Manuela Mbally a zápas rázem nabral úplně jiných obrátek.

Češi měli smrtící vstup i v posledním dějství, díky druhému gólu Tomáše Lhoty zvýšili svůj náskok. O chvíli později Tomáš Lhota zkompletoval hattrick a poslal Čechy už do tříbrankového náskoku. Posléze ještě počtvrté skóroval Tomáš Lhota, posléze ještě dostal míček do sítě Radim Dostál a těsně před koncem využil přesilovku Manuel Mballa. Jelikož už žádný tým nebyl schopný do závěrečné sirény znovu změnit skóre, a Češi si tak došli pro výhru 8:4 a celkové sedmé místo.

Ohlasy

Trenér Česka U15: Do dnešního zápasu jsme samozřejmě šli s cílem vyhrát a užít si poslední utkání na turnaji. Myslím, že se obojí povedlo a výsledek 8:4 byl zasloužený. Švýcaři odolávali asi první polovinu zápasu, my jsme dali dva góly, pak oni vyrovnali hru, ale s postupem času jsme už utkání měli pod kontrolou. Medaile na krcích kluků je třešnička na dortu celého turnaje a věřím, že příští rok budeme bojovat o medaile z úplně jiného kovů.

Trenér Švýcarska: Byl to poslední zápas na turnaji a pro nás poslední šance vydat ze sebe to nejlepší. Chtěli jsme vyhrát, ale Češi hráli skvěle a my byli trochu unavení, takže jsme neměli šanci. Ale jsme na kluky skutečně hrdí, bylo úžasné být tady s tímto týmem.