Více Zavřít
Zápas

Česká šestnáctka přehrála Polsko a bere druhé vítězství

29. 6. 2018 | Vojtěch Jurák
Druhý dopolední zápas zlínské skupiny B svedl proti sobě českou a polskou reprezentaci. Domácí výběr udělal významný krok k přesvědčivému vítězství už v první třetině, kdy si vypracoval tříbrankové vedení. Na turnaji navíc dosud neinkasoval.

Český tým hned od úvodních vteřin určoval tempo hry a dobýval polskou branku. Domácí hráči zprvu naráželi na zodpovědnou, organizovanou obranou hradbu Poláků, v šesté minutě se však Ondřeji Novákovi podařilo tuto překážku prolomit, když prostřelil brankáře Filipa Płonku a poslal Čechy do vedení. Polákům se zanedlouho naskytla zajímavá příležitost ke srovnání v podobě dvojnásobné přesilovky, brankář Matěj Halouzka spolu s obranou však nelehkou situaci zvládli. Postupem času se domácí hráči začali opět víc a víc tlačit před soupeřovu branku, díky čemuž brzy vstřelili druhou branku. Jan Stromko v dobré pozici před brankou trefil jen tyč, hned o pár vteřin později ovšem Jan Čejka dobrou střelou dostal balonek přes gólmana až do branky. Těsně před přestávkou pak poslal Čechy do vedení 3:0 Samuel Kucharčík.

Ve druhé třetině pokračoval souboj aktivního českého útoku a těsné polské obrany. Přestože si Poláci vytvořili několik příležitostí, hrálo se především na útočné polovině českého výběru. Víc než gólů však přibývalo vyloučených na obou stranách. Po rychle a dobře sehraném vhazování při hře čtyři na čtyři zvýšil Michal Macháček na 4:0 pro Česko. V samotném závěru přidal pátý gól v přesilovce Jan Bečka, který zůstal nikým nehlídaný přímo před brankou. Domácí útočník si zpracoval přihrávku, položil brankáře a poslal balonek přímo do sítě

Poslední třetina se nesla v podobném duchu jako předchozí dvě. Český tým se dál tlačil do zakončení, díky čemuž brzy vstřelil šestý gól. Po sérií několika střel, které nadělaly zmatek před polskou brankou se míček obrazil k volnému Marku Krbcovi, který jej poslal přes ležícího brankáře až za čáru. O chvíli později pak zvýšil české vedení Samuel Kucharčík. Tři a půl minuty před koncem přidal další branku Jan Skorčík a na konečných 9:0 upravil pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou Václav Školoudík. Český tým tak v pohodě dokráčel ke druhému vítězství na turnaji. Navíc dosud neinkasoval.

Ohlasy

Trenér Česka: Zápasy proti slabším soupeřům jsou hodně těžké, je důležité se na to namotivovat. My jsme ale možná byli až moc přemotivovaní, z toho na začátku vyplynulo, že jsme nemohli dát gól. Jsme ale dobrá parta a dostaneme se z toho. Večer nás čeká Amerika a to bude první zkouška ohněm.

Trenér Polska: Pro nás to nebyl špatný zápas. Český tým je jeden z nejlepších na světě, my se učíme hokejbal a byla to pro nás dobrá lekce. Chlapci do toho dali srdce a myslím si, že když budeme takto pokračovat, tak bude jen lépe.