Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Český výběr U16 v hektickém zápase přehrál Británii, ta se však dočkala první branky

28. 6. 2019 | Gerard Filip
Český výběr byl od začátku až do konce lepší. Už ve druhé minutě skóre otevřel Václav Kovařík střelou do odkryté sítě. Do konce první třetiny padly ještě tři branky, hektický moment zápasu přišel ve druhé části. Druhá třetina přinesla mnoho vyloučení, a to ze strany Velké Británie, dva hráči totiž dostali trest do konce utkání. I přes tyto momenty se britský kádr dočkal první trefy, kterou zařídil Alister Rae.

Český výběr od začátku až do konce diktoval zápas a podle toho také vypadá finální skóre. Utkání otevřel pěknou dorážkou do odkryté sítě Václav Kovařík, díky němu začla gólová smršť. I přesto, že se český tým nechal třikrát vyloučit, tak hráči dokázali vstřelit ještě dvě branky.

Druhá třetina byla ta nejzajimavější v tomto zápase. Vše začalo střídáním brankářů Británie. Z branky odešel McGrellis, mezi tři tyče zavítal Dominic Rae. Úvod třetiny patřil právě britskému brankáři, který si ihned připsal čtyři skvělé zákroky. V čase 17:47 však inkasoval. Skóre ve druhé části otevřel Matyáš Jizba a o vítězi bylo takřka rozhodnuto. Ještě než přišel ten velký kolotoč faulů, Česko dokázalo vstřelit další dvě branky. Na časomíře svítilo skóre 6:0 pro Česko a v ten moment se vše zvrhlo.

Ryan Waters společně s Andersonem dostali 5 + do konce utkání. Waters za hrubost, zatímco jeho spoluhráč za vysokou hůl. V jeden moment bylo na trestné lavici až pět britských hráčů. Český tým se poté dokázal prosadit ještě dvakrát a demolice Britů pokračovala. Ještě před závěrečnou sirénou, přišel jeden faul Britů, který znamenal 5 + 10.

Třetí a zároveň poslední třetina, se již spíše dohrávala. Česko nakonec vstřelilo jednáct gólů a připsali si lehkou, ovšem důležitou výhru. Třetí část nám ale nabídla jedno velké překvapení a to ze strany Británie. Hráči z ostrovů se výrazně zklidnili a dokázali vstřelit první branku na turnaji. O tu se perfektním únikem po levé straně postaral Alister Rae a na pár minut se stal hvězdou týmu.

Ohlasy

Jiří Christ (trenér České republiky U16): Velká Británie je slabší soupeř. Ale začátek nebyl úplně ideální, nechali jsme se vyprovokovat a v šatně jsme museli hráče zklidnit. Poté už to bylo v klidu. Večer proti Slovensku to bude jistě mnohem těžší.

Carl Graham (trenér Velké Británie): V nohách jsme měli těžký ranní zápas proti Kanadě West, kdy jsme předvedli zatím nejlepší výkon. Češi mají skvělý tým. U nás se nakupila frustrace ve druhé třetině. Poslední část už byla kvalitní, a to chceme přenést do dalších zápasů. Jsme tu velicí outsideři, takže si musíme odnášet nějaká pozitiva. Jsem na kluky hrdý, dokázali vstřelit první gól na turnaji, byl moc pěkný.