Více Zavřít
Zápas

Češky zůstávají stoprocentní, výhru nad Slovenskem vydřely až v samotném závěru

29. 6. 2019 | Gerard Filip
Druhé utkání mezi Češkami a Slovenkami bylo velmi vyrovnané. V první třetině diváci, kteří vytvořili velmi dobrou atmosféru, viděli hned čtyři branky, poté se ale hra značně uklidnila. Druhá třetina skončila bez branek, bojovnost na obou stranách však byla neuvěřitelná. Finální branku na 3:2 zajistila až v poslední minutě Patricie Škorpíková.

První třetina byla velmi vyrovnaná. Jak Slovenky, tak Češky se radovaly dvakrát. Jako první inkasovaly Slovenky a to ve čtvrté minutě. Tereza Ištoková dostala výbornou přihrávku mezi kruhy a následnou ránou trefila spodní část branky. Vedení Češkám moc dlouho nevydrželo, ani ne za minut bylo srovnáno. Češky se po vyrovnání začaly opět dostávat do útočného pásma, až z toho nakonec přišla druhá branka. Klára Seroiszková se protlačila ke střele a skrytou ránou zaskočila slovenskou brankářku. Sedm sekund před první sirénou přišlo nečekané vyrovnání. Barbora Kapičáková vystřelila z velkého úhlu, i přesto se míček dokutálel za záda Jiráčkové.

Druhá část hry gól neviděla. Češky byly aktivnější, ale na šance značně prohrály. V úvodu druhé třetiny přišla velmi nadějná šance slovenského týmu, ovšem Jiráčková byla v brance připravená. Český výběr dostal výhodu přesilové hry, ale slovenský tým se pokaždé ubránil. Krajanky si vytvořily ještě dvě velké akce, jednu z nich vychytala Jirásková, druhou zblokovala obrana. Druhá třetina byla velmi vyrovnaná a značnou roli hrály gólmanky.

Třetí třetina byla stejně vyrovnaná, jako ta druhá. Hráčky obou celků velmi dobře bojovaly a opět se ukázaly brankářky. V závěru třetiny byly lepší spíše Češky a minutu před koncem vystřelila Patricie Škorpíková finální a zároveň výherní gól. Češky tak na turnaji zůstávají stoprocentní a míří tak do nedělního finále.

Ohlasy

Tomáš Pelcman (asistent trenéra České republiky U18): Byl to velmi těžký zápas. Slovenky dobře bojovaly a nadělaly nám značné problémy. Na dnešní zápas jsme dali volno naší kapitánce, aby se zregenerovala. Zápas pro nás naštěstí dopadl dobře.