Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Češky slaví po dramatické bitvě se Slovenskem zlatý triumf

30. 6. 2019 | Adam Joska
Junior World Cup v kategorii juniorek ozdobil na závěr dramatický souboj o zlato, ten rozhodla jediná trefa. Ve 34. minutě se o ni postarala kapitánka Kristýna Kaltounková, jež se také stala nejproduktivnější hráčkou turnaje.
 

Finálová bitva začala za poměrně velkého horka ve vysokém tempu a tak to zůstalo po celý zápas. České hráčky si na konci první a na začátku druhé části vypracovaly zajímavé příležitosti, ale přes dobře chytající brankářku Látkovou se nedokázaly prosadit.

Druhá část byla ve znamení vyloučení, rozhodující branka padla ve 34. minutě po ubráněném českém oslabení, kdy se z pravého kruhu prosadila kapitánka Kristýna Kaltounková. Slovenské hokejbalistky se snažily ještě přidat na obrátkách, ale Česko dobře bránilo a nepovolilo ani v závěrečném tlaku Slovenska při hře bez brankářky.

Ohlasy

Marián Hambálek (Slovensko U18): „Byl to vyrovnaný zápas a vyhrál ten šťastnější. V takovýchto zápasech, kdy rozhoduje jediný gól, vždy vyhraje ten šťastnější, tak jak jsme prohráli, tak jsme mohli vyhrát. Měli jsme tu hráčky věkového průměru patnáct roků, brankářky a obránkyně jsme měli třináctileté, jsem na ně hrdý, jak dokázali se staršími týmy hrát. Některým chybělo i třicet až čtyřicet kil na některé protihráčky, takže to měly soubojích velice těžké. Musím na závěr říct, že jsme po celý turnaj říkali, že tyto české rozhodčí pískat neumí a ve finále nás o tom přesvědčily. Ono se těžko motivuje tým třináctiletých dívek, když na střídačce nedokáží pochopit, co dělají rozhodčí. A na takovéto úrovní, jako je Světový pohár, by neměly pískat rozhodčí ze stejné země jako je jeden z aktuálně hrajících týmů. To už je neférové i kdyby byly nejlepší rozhodčí, ale to oni nejsou.“ Martin Davídek (Česko U18): „Připravovali jsme se na ten zápas a udělali jsme vše pro to, aby holky byly zregenerované, psychicky nahoře, připravené k zápasu a věděli jsme, že to bude strašně těžké. Ještě k tomu po včerejším úporném boji a potvrdilo se to, tahali jsme trochu těžké nohy. Dneska to bylo hodně o srdíčku, o bojovnosti. Měli jsme se možná i trochu více cpát do střel, ale holky plnily to, co jsme si řekli a hrály prostě jako jeden tým. Holky hrozně chtěly, řekly si, že ten poslední krůček už je tak malý, že tam musí nechat všechno, aby si daly zlaté medaile na krk a povedlo se to. Já jim za to děkuju a chci poděkovat i realizačnímu týmu, protože to tady odmakali, všichni jsme fungovali, prožili jsme krásný týden. Já doufám, že to holkám zůstane navždy v srdíčkách, že na sobě budou makat, abychom příští rok mohli ve dvacítkách zlato obhájit.“