Archiv

V červnu 2018 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
30.6.2018Kanadské juniorky jsou ve finále! Velkou Británii rozstřílely 6:0GBA - CAN 0:6, 22.kolo | | Johan Čáp
Souboj Kanady s Velkou Británií měl výrazně napovědět o konečném pořadí ve skupině juniorek. Zámořský výběr jako velký favorit utkání se však dlouho nemohl dostat ke skórování. Až takřka po devíti minutách se přeci jen prosadil, když se podruhé na turnaji trefila Emma Wilsonová. Po první přestávce už však byla na hřišti ta pravá, dominantní Kanada. Ve druhé třetině se jí podařilo zasypat britskou brankářku Gruberovou sprškou střel a během jedné jediné minuty mohla slavit hned třikrát. V závěrečné periodě pak jen svůj náskok rapidně navyšovala, nakonec Britky prohrály 0:6.
30.6.2018První přípravné utkání čtrnáctek vyhráli Slováci CZE - SVK 2:5, 31.kolo | | Vojtěch Jurák
Sobotní zápasový program ve Zlíně otevřel přípravný duel českého a slovenského výběru do čtrnácti let. Domácí reprezentace se sice hned v úvodu dostala do vedení, Slováci však skóre otočili a dokráčeli si pro vítězství.
30.6.2018Slovensko vyhrálo 2:1 a ukončilo vítěznou sérii USA RedSVK - USR 2:1, 25.kolo | | David Sokol
Sobota byla posledním hracím dnem skupinové fáze turnaje a znovu nabídla několik skvělých zápasů. Dosud neporažení USA Red narazili na Slovensko a Slováci vstoupili do utkání skvěle, hned po začátku se dostali do vedení. Ačkoliv Američané měli herně převahu, Evropané dokázali ještě v první periodě svůj náskok navýšit. V prostředním dějství USA snížili svou ztrátu, ale Slováci přesto dokázali dovést zápas do vítězného konce, USA přehráli 2:1.
30.6.2018Kanada West hladce zvítězila nad PolskemPOL - CAW 0:11, 28.kolo | | Vojtěch Jurák
Kanaďané bez potíží zvládli také třetí utkání na turnaji. Proti Polsku potvrdili roli favorita a naladili se tím nejlepším možným způsobem na večerní zápas proti České republice.
30.6.2018Štěstí přeje připraveným a my připraveni byli, raduje se z výhry nad USA Daniel ĎurisSVK - USR 2:1, 25.kolo | | Šimon Albrecht
Překvapivého vítěze mělo utkání mezi Spojenými státy a Slovenskem. Spojené státy vstoupily do utkání jako jasný favorit, jelikož na turnaji dosud nezaváhaly a dokázaly si poradit dokonce i se silnou Kanadou. Slovensko se však poučilo z chyb, které napáchalo v závěru utkání proti javorovým listům, kde obdrželi tři rychlé góly a ztratili šanci na body v samotném konci. Slováci přežili drtivý tlak Američanů v úvodu utkání a následně přebrali otěže zápasu. Dokázali si vytvořit dvoubrankový náskok, a přestože neproměnili trestné střílení, dokázali si nadějný výsledek ustrážit až dokonce, když ve třetí periodě předvedli bezchybný výkon. Velkou měrou se na triumfu brankář Daniel Ďuris, který 23 zákroky eliminoval smrtelnou ofenzívu soupeře. Jak tento duel viděl nadějný gólman?
30.6.2018Slovenky v zápase rivality zvítězily nad USA. Odveta je na programu v neděliUSA - SVK 0:1, 23.kolo | | Šimon Albrecht
Velmi podivuhodný výsledek přinesl duel mezi Slovenskem a výběrem Spojených států. Američanky potvrdily, že se v posledních duelech trápí. Bylo pro ně těžké se dostávat přes dobře zformovanou obranu Slovenska. Slovenky měly také co napravovat, po zpackaném zápase s Českou republikou nebo Kanadou. Hned zkraje první třetiny měly slovenské reprezentantky k dispozici přesilovou hru, ve které dokázala otevřít skóre zápasu Nikoleta Randová. Přestože Slovenky hrály velice nedisciplinovaně a dávaly soupeřkám k dispozici nespočet přesilových her, nicméně ani těchto výhod se Američanky nechopily úplně šikovně. Z obou stran nešlo o moc ofenzivní hru, ale Slovenky s přehledem kontrolovaly průběh zápasu a udržely si těsné fotbalové skóre až do konce. O body v tomto zápas moc nešlo, protože už bylo předem jasné, že se tyto dva týmy ještě setkají v boji o bronzové medaile. Nicméně Slovenky zvítězily zaslouženě a v neděli je tedy čeká odveta.
30.6.2018USA Blue v dramatické bitvě přehrálo o jedinou branku ŠvýcarskoSWI - USB 1:2, 29.kolo | | Redakce
Od čtyř hodin se ve zlínské PSG Aréně sehrála dramatická bitva mezi USA a Švýcarskem. Oba celky tvrdě bojovaly, nedarovaly si ani centimetr místa a až do poslední sekundy bylo o co hrát. Šťastnější byli nakonec Američané, kteří tak brali všechny body.
30.6.2018Kanada s Brity nezaváhala. Nadělila jim debaklGBA - CAE 0:13, 26.kolo | | Šimon Albrecht
Velkým debaklem skončilo utkání mezi Velkou Británii a Kanadou, přestože se britská obrana statečně držela proti elitním severoamerickým útokům, stejně padla rozdílem třinácti branek. Kanada v utkání ukazovala jak kvalitním týmem je a padaly branky z opravdu skvostných akcí. Javorové listy však musí smutnit, protože přes výhru za tři body skončí ve skupině nejlépe na třetím místě a o zlaté medaile už hrát nebudou. Utkání přineslo několik dvougólových střelců, žádný z nich však na hattrick nedosáhl. Velká Británie bude zítra bojovat o 9. místo.
30.6.2018Generální zkoušku před ženským finále vyhrály Češky 1:0CZE - CAN 1:0, 24.kolo | | David Sokol
Základní část turnaje žen uzavřel souboj dvou budoucích finalistů, Česka a Kanady. Utkání se dle očekávání hrálo ve vysokém tempu, dominovaly však obrany na obou stranách. Na první gól si fanoušci museli počkat až do posledního dějství, kdy se v přesilové hře prosadila útočnice domácího týmu Barbora Patočková a otevřela skóre utkání. Tento náskok si už Česko udrželo až do samého konce a vyhrálo generální zkoušku před nedělním bojem o zlato 1:0.
30.6.2018Kanaďanky nás prověřily, ale chceme vyhrát, přikyvuje po těsné výhře Barbora Patočková | Šimon Albrecht
Někdy se říká, že se jedná o zápas, ve kterém jde o všechno. Někdy se však může stát, že přestože se potkají dva nejlepší celky na turnaji, tak jim v zápase o nic nejde. Výběr Kanady i České republiky měly před posledním zápase shodně bodů a již bylo jisté, že na sebe znovu narazí v nedělním boji o zlato. České reprezentantky však nebraly zápas s lehkou hlavou a šly si za výhrou. A přestože nehrály na plné otáčky, tak Kanaďanky porazily těsně 1:0. Češky už ví, co můžou od svého zámořského soupeře čekat a zítra se na něj mohou vrhnout s plnou parádou. Jak utkání viděla střelkyně jediného gólu Barbora Patočková.
30.6.2018Drama se smutným koncem. Češi padli s Kanadou West v prodloužení a zahrají si o bronzCZ6 - CAW 6:7, 30.kolo | | Petr Sumbal
Vrchol skupinové fáze, alespoň té odehrávající se ve Zlíně, přinesl souboj České republiky a týmu Kanady West. Kulisy byly nastaveny jasně. Vítěz si zahraje o zlato, poraženého bude čekat boj o bronz. Až do konce druhé třetiny měla utkání lépe rozehrané Kanada, která vedla 4:2. Češi ale byli lepším týmem a díky fantastickému závěru prostřední části utkání zápas otočili. Jenže Kanada dokázala svůj výkon úžasně vygradovat, v závěru vyrovnala a v prodloužení ji do finále poslal Kaidan Johnson.
30.6.2018Mistrovský obrat ve druhé třetině přinesl USA Red výhru 5:2CZ5 - USR 2:5, 27.kolo | | David Sokol
Poslední zápas skupinové fáze mužského turnaje a závěrečný duel pátečního programu proti sobě svedl domácí výběr do 15 let a červený tým USA. Hra nabrala úžasných obrátek od prvních okamžiků, oba týmy na hřišti předváděly skvělé výkony. Češi předváděli ve všech kategoriích skvělý výkon, a díky tomu se koncem první třetiny dostali do vedení. Ovšem USA ve druhém dějství zápas fantasticky otočili a nakonec dokázali zvítězit 5:2.
30.6.2018Lukáš Konečný po smolné prohře U15: Nemáme se za co stydět, hrajeme nad všechna očekáváníCZ5 - USR 2:5, 27.kolo | | Johan Čáp
Český výběr do 15 let patří mezi jedny z největších překvapení celého turnaje. Páteční bombastická výhra nad Kanadou mohla mít dokonce pokračování v podobě vítězství nad dalším zámořským celkem. Tým USA Red nicméně stáhl dvoubrankové manko a Čechy nakonec herně přehrál. Jednou z hlavních postav celého zápasu byl svítkovský plejer Lukáš Novotný, který skóroval z trestného střílení. „Sám jsem nečekal, že se míček převalí řes brankovou čáru. Je škoda, že to nakonec ničemu nepomohlo,“ smutnil.
29.6.2018Federální bitva! Česká patnáctka potrápila slovenské megafavority SVK - CZ5 5:2, 15.kolo | | Johan Čáp
Česká reprezentace do 15 let odstartovala druhý hrací den pořádně těžkou zkouškou charakteru. Se Slovenskem sice v polovině utkání prohrávala 0:3, avšak postupem času se na soupeře dotáhla a nakonec ještě vstřelila kontaktní branku. Slováci si však závěr pohlídali, ve federálním derby si připsali výhru 5:2.
29.6.2018S tímhle výkonem máme i na zlato, věří Slovák VaculíkSVK - CZ5 5:2, 15.kolo | | David Sokol
Druhý den přerovské části světového poháru odstartovalo derby někdejších federativních států České republiky U15 a Slovenska. Slováci do utkání vstoupili lépe a ačkoliv se českému výběru podařilo ve druhé třetině utkání zdramatizovat, poslední dějství už znovu ovládli slovenští borci. Své dojmy z utkání předal nejlepší slovenský hráč utkání Lukáš Vaculík.
29.6.2018Kanaďané znovu nadělovali, tentokrát to odneslo ŠvýcarskoSWI - CAW 1:8, 19.kolo | | Petr Sumbal
Kanada si připisuje svou druhou výhru na turnaji, po demolici USA přejela země javorového listu Švýcarsko 8:1. Švýcaři hráli s Kanadou dvě třetiny docela vyrovnanou partii, ale na začátku té třetí nevyužili své šance a v závěru už jim došly síly a Kanaďané definitivně rozhodli o svém vítězství.
29.6.2018Česká šestnáctka přehrála Polsko a bere druhé vítězstvíPOL - CZ6 0:9, 20.kolo | | Vojtěch Jurák
Druhý dopolední zápas zlínské skupiny B svedl proti sobě českou a polskou reprezentaci. Domácí výběr udělal významný krok k přesvědčivému vítězství už v první třetině, kdy si vypracoval tříbrankové vedení. Na turnaji navíc dosud neinkasoval.
29.6.2018Britky padly se Slovenskem. Vsítily však historicky první branku na světovém poháruGBA - SVK 1:9, 12.kolo | | Šimon Albrecht
Duel Slovenek proti Velké Británii se nesl v podobném duchu jako ostatní utkání s Ostrovankami. Slovenky měly velkou převahu, ale i na Britkách bylo vidět, jak se zápas od zápasu zlepšují. Ve třetí třetině, kdy se hrálo pouze o výsledné skóre, vsítily Britky svoji historicky první branku na světovém poháru a krásnou střelou se o ni postarala Alexandra Westová. Po závěrečné siréně bylo skóre tedy 9:1. Přestože zápas skončil jasným rozdílem osmi branek, bylo k vidění spousta šancí i ze strany Velké Británie.
29.6.2018Červení Američané podle očekávání porazili Brity 7:1GBA - USR 1:7, 16.kolo | | David Sokol
Páteční duel mezi červeným týmem USA a Velkou Británií byl kláním mezi týmy s úplně rozdílnými očekáváními. Zatímco Američané zatím v turnaji září a jsou horkými favority na zlato, Britové přijeli s možností jedině překvapit. Zápas však nezačal podle očekávání, Spojené státy se nemohly prodrat skrz obrannou zeď Británie. Nakonec však Amerika dokázala v polovině prvního dějství skórovat a od té doby už to byla jen jejich show. Britové sice houževnatě bojovali, nakonec si však červený tým USA došel pro vítězství 7:1.
29.6.2018Napínavou přestřelku Slovenska a Kanady ovládli hráči javorových listůSVK - CAE 5:7, 17.kolo | | Šimon Albrecht
Zápas dvou hokejbalových gigantů. Utkání mezi Slovenskem a Kanadou bylo obrovské drama. Největší drama dosavadního průběhu šampionátu. Na první gól se čekalo do páté minuty první části hry. Spousta branek a neuvěřitelných zvratů ve skóre. Tak takový byl zápas o čelo skupiny B v Přerově. Neuvěřitelně strhující bitvu, kde chvíli vedla Kanada a chvíli zase Slováci, rozhodli až v samotném závěru hráči javorových listů dvěma slepenými góly. Na to Slováci už nedokázali odpovědět a konečný výsledek je tedy 7:5 pro zámořský celek.