Menu Zavřít
Více Zavřít

ArchivPosledních 30 článků

16.3.2018Růže mezi trním. V extralize mladšího dorostu řádí Martina Landová | Filip Červinka
Extraliga mladšího dorostu je v plném proudu a v kvalifikační skupině B se nejvíce daří jihočeskému Suchdolu nad Lužnicí. Ten má v týmu velmi talentovanou hokejbalistku Martinu Landovou, která je nesmírně produktivní a mezi střelci se dělí o třetí místo! Nadaná útočnice touží po úspěchu na finálovém turnaji, a navíc se uchází o reprezentační dres juniorek U20, jež se na přelomu června a července představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně. „Je to veliká motivace,“ nezastírá Landová.
30.4.20181. máj, lásky čas a čas pro přípravu reprezentace U15 na Světový pohár! | Redakce
Na přelomu června a července se uskuteční premiérový Světový pohár hráčů do 16 let v Přerově a Zlíně. Česká republika na šampionát vyšle hned dva týmy. Jedním z nich bude mladší kategorie hráčů do 15 let. Tento národní tým povede do bojů proti starším a zkušenějším hokejbalistům hlavní kouč Petr Vychytil z Letohradu. Jeho kádr se začne formovat v úterý 1. května v Poličce, kde dojde i k přípravnému duelu proti starší reprezentaci U16. „Máme velmi talentovaný ročník, tak věřím, že jistou konkurenceschopnost prokážeme,“ přeje si Vychytil.
3.5.2018Stále pracujeme se širším výběrem, říká hlavní kouč reprezentace juniorek Manhart | Anna Kuželová
Sezona, na jejímž konci mají svůj vrchol Juniorky U20, se pomalu blíží ke konci. To znamená, že příprava začne pomalu finišovat. Trenéři zatím pracují se širším výběrem, který se však už brzy začne zužovat. Další kemp čeká hráčky už od neděle 6. května do úterý 8. května. Na kemp jsou kromě hokejbalistek z kategorie U20 pozvané také hráčky z ženské reprezentace. Plán kempu přiblížil Karel Manhart.
14.5.2018Chci minimálně dvakrát obhájit titul mistryň světa, přeje si Manhart | Anna Kuželová
Je krásné vzpomínat na premiérový titul mistryň světa a nikdy se to neomrzí. I když od zisku utekl už rok, hráči a celý realizační tým na něj rádi vzpomínají doteď. Trenérský tým v čele s Karlem Manhartem má však nyní jiný plán. Tím je získat zlatou medaili také v kategorii hráček do dvaceti let. Ty se představí od 28. června do 1. července na premiérovém světovém poháru v Přerově. Dívky mají za sebou přípravný kemp v Příbrami, během kterého prozradil své postřehy hlavní trenér Karel Manhart.
16.5.2018Matěj Hnyk válí ve 13 letech za tři kategorie! Světový pohár je velkou motivací, hlásí | Filip Červinka
Talentovaných hokejbalistů je v České republice opravdu dost. Jedním takovým je i třináctiletý útočník Matěj Hnyk, jenž aktuálně válí za jihočeský Suchdol v Extralize mladšího dorostu, v lize starších žáků, a dokonce i v přeboru mladších žáků. Technicky zdatný forvard navíc usiluje o Světový pohár hráčů do 16 let, kde by se po boku svého bratra Šimona mohl představit v národním výběru kategorie U15! „Odmalička hrajeme spolu. I proto nastupuju do vyšších kategorií, abychom mohli hrát v jednom týmu,“ prozrazuje v rozhovoru Matěj Hnyk.
16.5.2018Myslím si, že osa týmu je dobrá, říká o celku reprezentace juniorek Broulík | Anna Kuželová
Realizační tým z MS v Pardubicích bude chtít navázat na úspěch také s kategorií hráček do dvaceti let. Tu čeká už v červnu premiérový Světový pohár a trenérský tým v čele s Karlem Manhartem touží po dalších zlatých medailích. Stejně jako v Pardubicích, i tentokrát s ním bude na lavičce jako asistent stát Michal Broulík, který se také během reprezentačního kempu v Příbrami rozpovídal o vzpomínkách na loňský úspěch, ale také o blížícím se šampionátu.
30.5.2018Doprovodný program Světového poháru | David Šimon
Součástí Světového poháru v hokejbale, který proběhne v Přerově a ve Zlíně bude znovu bohatý doprovodný program! Co nabídne?
30.5.2018Fandi národnímu týmu na Světovém poháru v originálních dresech českých reprezentací! | ČMSHb
Již za pár týdnů vypukne premiérový Světový pohár juniorek do 20 let a chlapců do 16 let v Přerově a Zlíně. Českomoravský svaz hokejbalu nabízí stejnou možnost jako před domácím seniorským šampionátem v Pardubicích. Fanoušci si tak mohou objednat reprezentační dresy s libovolně zvoleným číslem a jmenovkou. Jedná se o originální design dresů, s nimiž se nadané hokejbalistky a hokejbalisté představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně! Mrkněte se do článku, kde najdete odkazy, prostřednictvím nichž si můžete cenné artefakty objednat.
3.6.2018Reprezentační šestnáctka zná konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně! | Redakce
Je tomu pouze pár dnů, kdy trenéři národního týmu hráčů do 16 let oznámili finální podobu kádru pro premiérový Světový pohár, jenž se na přelomu června a července uskuteční na zimních stadionech v Přerově a Zlíně. Lodivod reprezentační šestnáctky Jiří Christ zařadil na listinu čtyři gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků, mezi nimiž se pohybují nemalé hokejbalové osobnosti zářící i v mužské CROSSDOCK Extralize! O kom je řeč? To se dozvíte v článku!
4.6.2018Kolektiv je to nejdůležitější, co může dovést k úspěchu, nepochybuje Jiří Christ | Filip Červinka
Národní tým hráčů do 16 let zná pouze pár dnů konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně, který vypukne již 28. června. Reprezentační šestnáctka má vyřešenou tajenku útočníků a obránců. Jeden z kvarteta gólmanů se ale na finální listinu třiadvaceti hráčů nedostane a obdrží tak Černého Petra. Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Christa se k dalšímu soustředění sejdou 17. června v Poličce, kde se otevřou finální přípravy na světový šampionát. „Uděláme vše pro to, aby se všichni cítili dobře jak na hřišti, tak i mimo něj,“ slibuje zkušený kouč.
5.6.2018Speciálně na Kanadu nás trenéři dobře připravují nejen fyzicky, prozrazuje Vaniš | Filip Červinka
Národní tým hráčů do 16 let už zná svoji konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně. Pouze z kvarteta gólmanů půjde jeden z kola ven, ale dvanáct útočníků a osm obránců už je jasných. Mezi beky figuruje i útočně laděný obránce Daniel Vaniš z Hostivaře, jenž se v letošním ročníku prezentoval výtečnými výkony jak v Extralize mladšího dorostu, tak o kategorii výše. Zaslouženě ho tak čeká světový šampionát. „Speciálně na Kanadu nás pan trenér Christ velmi dobře připravuje jak fyzicky, tak psychicky,“ prozradil například v rozhovoru talentovaný obránce.
12.6.2018Reprezentace hráčů do 15 let zná složení pro Světový pohár! | Filip Červinka
Světový pohár v Přerově a ve Zlíně se nezadržitelně blíží. Vrcholná světová akce se uskuteční 28.6 – 1.7. a do boje se ve velmi silné konkurenci vrhne i národní tým hráčů do 15 let. Trenéři Falař s Vychytilem vsadili na osvědčené hráče, kteří prošli reprezentační čtrnáctkou a věří, že mohou překvapit nejednoho favorita. „Věk je jenom číslo, pokud budeme správně dodržovat taktické pokyny, jsem přesvědčen, že můžeme potrápit nejednoho soupeře,“ pevně věří hlavní kouč reprezentační patnáctky Jan Falař.
21.6.2018Jak se hraje turnaj hráčů do 16 let? | David Sokol
Světový pohár v hokejbale 2018 odstartuje již příští čtvrtek 28.6. a během čtyř dní bude celkem desítka celků mladých hokejbalistů z celého světa bojovat o cenné kovy. Jaké fáze turnaje budou muset hráči do 16 let zvládnout? To se dozvíte v tomto článku.
21.6.2018Jak se hraje turnaj hráček do 20 let? | David Sokol
Světového Poháru v hokejbale 2018 se zúčastní také pětice ženských družstev. Juniorky do 20 let zahájí své zápolení o medaile obdobně ve čtvrtek 28.6. a vše vyvrcholí v neděli 1.7. zápasy o konečné umístění. A jak se hraje ženský turnaj? To se dozvíte v našem článku.
21.6.2018Kanada v roli hlavního favorita. Češi a Slováci opět zabojují o medaile. | Šimon Albrecht
Už se to blíží! Na přelomu června a července se uskuteční mládežnický reprezentační turnaj hráčů do šestnácti let ve Zlíně a Přerově. Tady je menší přehled, v jakých rolích jednotlivé celky do turnaje vstupují a co od nich lze očekávat. Zámořské týmy opět dominují, ale ukázat se budou chtít i Češi a Slováci. A co ukáží Britové s Poláky?
22.6.2018Kanadská pohádka a české zklamání. Poslední šampionát do 16 let byl ve znamení překvapení | Johan Čáp
Severoanglický Sheffield v roce 2016 byl posledním juniorským mistrovstvím světa, kde se ještě objevila i kategorie U16. Šestice největších velmocí zde ukázala své naděje budoucnosti. Po konci turnaje se mohla radovat kanadská eskadra. Ve „městě oceli“ nepoznala přemožitele a svým dominantním stylem korunovala zlatý double. Kategorie do 18 i 16 let patřily právě juniorům s javorovým listem na hrudi, Češi se nakonec museli spokojit pouze se čtvrtým místem. Poprvé v historii tak odjeli z turnaje této kategorie bez medaile.
22.6.2018Denní pasy i příznivé ceny! Organizátoři upřesnili informace ke vstupnému | Johan Čáp
Vidět naživo největší hokejbalové talenty na světě? Přerov i Zlín nabídnou na přelomu letních prázdnin obrovské množství příležitostí! Organizátoři Světového poháru juniorů a juniorek navíc pro diváky připravili výhodnou nabídku v podobě denních vstupenek, které platí na všechna utkání daného dne v obou dějištích šampionátu. Fanoušek českého národního týmu tak může třeba díky tomu zhlédnout všechna utkání s českou účastí bez nutnosti opětovné platby vstupného!
23.6.2018Realizační tým Juniorek U20 zveřejnil konečnou nominaci na Světový pohár! | Anna Kuželová
Svoji konečnou nominace na blížící se Světový pohár znají už také Juniorky U20. Na posledním kempu, který se uskutečnil o víkendu, vypadla z finální nominace ještě dvě jména, která jsou dále vedena jako náhradnice. Jinak realizační tým v čele s Karlem Manhartem ukázal na dvě brankářky a celkem jednadvacet hráček do pole. Celý tým se sejde v Přerově v úterý 26. června, a do turnaje pak vstoupí o dva dny později utkáním proti Velké Británii. Již brzy Vám přineseme rozhovor s hlavním trenérem.
24.6.2018Hráčky do dvaceti let zažijí premiéru. Šance jsou otevřené | Šimon Albrecht
Premiérový světový pohár čeká juniorky do dvaceti let. A bude to vskutku zajímavý turnaj, který může mít překvapivého vítěze. Velkým favoritem je Kanada, ale na triumf zaútočí i Česká republika a Slovensko, nebo zámořský tým z USA. A co outsider z Velké Británie?
28.6.2018Češky v premiérovém utkání nezaváhaly a poradily si s BritkamiGBA - CZE 0:7, 1.kolo | | Šimon Albrecht
Ve čtvrtek ráno se odehrálo premiérové utkání na premiérovém světovém poháru hráček do dvaceti let mezi Velkou Británii a Českou republiky. Češky potvrdily roli favorita, ale Britky se nedaly a bojovaly statečně, přestože nedokázaly vsítit branku. Dobrým výkonem se blýskla britská brankářka Emma Nichols, která předvedla několik skvostných zákroků.
28.6.2018Lucie Kubínová: První branka nás namotivovalaGBA - CZE 0:7, 1.kolo | | David Sokol
Historicky první utkání hráček do 20 let na světovém poháru proti sobě svedlo reprezentace Česka a Velké Británie. Česky od samého začátku dominovaly, nepouštěly soupeřky k míčku a bez problémů zvítězily 7:0. Premiéru této věkové kategorie na šampionátu v tomto rozhovoru přiblíží produktivní útočnice českého týmu Lucie Kubínová.
28.6.2018Kanada West jasně ovládla zámořské derby ve ZlíněCAW - USB 7:0, 9.kolo | | Vojtěch Jurák
Ke druhému utkání zlínské části turnaje juniorů se postavily týmy Kanada West a USA Blue. Kanada celý zápas dominovala, o svém vítězství rozhodla už v první třetině. Sedm kanadských branek vstřelilo sedm různých hráčů.
28.6.2018Slováci smetli Brity a zahajují skupinu A drtivým vítězstvímSVK - GBA 14:0, 5.kolo | | David Sokol
V prvním utkání přerovské skupiny A turnaje hráčů do 16 let se potkaly výběry Slovenska a Velké Británie. Slováci na soupeře z Britských ostrovů vlétli od samého začátku, skóre utkání otevřeli už po dvou minutách. Během první třetiny si díky skvělé ofenzívě vypracovali pohodlný čtyřgólový náskok. Ve své útočné hře pokračovali i v dalších minutách utkání a i přes drobné potyčky deklasovali Brity 14:0.
28.6.2018Švýcarsko na úvod turnaje jasně přehrálo PolskoPOL - SWI 1:6, 8.kolo | | Vojtěch Jurák
Zlínskou část turnaje Juniorů do 16 let odstartoval první zápas skupiny B mezi Polskem a Švýcarskem. Před hlasitou podporou svých fanoušků si Švýcaři přesvědčivě poradili s polským soupeřem a jednoznačně vyhráli.
28.6.2018Bitva favoritek! Kanada zdolala v důležitém utkání Slovenky 3:0SVK - CAN 0:3, 2.kolo | | Johan Čáp
Slovensko s Kanadou patří bez diskuse mezi jedny z nejlepších týmů této dekády. Jejich vzájemná bitva v kategorii juniorek do 20 let tak už před svým startem slibovala velmi zajímavý průběh. Kanaďanky se v první třetině do mladých Slovenek pustily s velkou vervou, nicméně jejich defenzíva tuto výzvu zvládla. Ovšem na konci první třetiny zahrozila agilní Jessica Davisová, která otevřela skóre velké hokejbalové bitvy. Slovenky byly zahnány do úzkých. Ve druhé třetině se tak sice velmi nadějně snažily o vyrovnání, ale Kanada ukázala svou vnitřní sílu. Zejména v obraně prakticky nedělala chyby a většinu talentovaných střelkyň soupeře si dokázala pohlídat. Ba co víc, dvě minuty před druhou pauzou se dostala zásluhou Whelanové už do dvoubrankového náskoku. Kanaďanky si svůj náskok pohlídaly a ještě navíc přidaly jednu branku. Hned na startu Světového poháru tak získal zámořský výběr velmi důležité tři body.
28.6.2018Pohodová výhra s hattrickem! Američanky zdolaly Britky 4:0GBA - USA 0:4, 3.kolo | | Johan Čáp
Na přerovském Zimním stadionu se poprvé do víru Světového poháru dostaly také juniorky z USA a Velké Británie. Britky velmi dlouho bojovaly a překvapivě svého soupeře lehce přehrávaly, avšak Američanky svůj výkon postupně stabilizovaly. Druhá třetina pak patřila právě zámořskému výběru, když zmrazily všechny naděje Britek gólové údery Warholdové a Cutlerové. Druhá zmíněná poté přidala ještě jeden zásah, který Evropanky dokonale zneutralizoval. Závěr utkání tak už patřil týmu USA, který si dokráčel bez sebemenších problémů pro první výhru na turnaji, když ještě přidal jednu branku. Potřetí v utkání se prosadila kanonýrka Cutlerová.
28.6.2018Souboj severoamerických gigantů ovládli červení AmeričanéUSR - CAE 2:0, 6.kolo | | David Sokol
Severoamerické derby mezi červeným týmem USA a západním výběrem Kanady bylo dosud bezesporu tím nejatraktivnějším duelem Světového poháru. Obě mužstva předváděla velice rychlou a důraznou hru, zápas byl zábavný a bez jakýchkoliv hluchých míst. Přesto ani jeden tým nedokázal překonat obranu soupeře až do závěru druhé periody, kdy Američané využili přesilovou hru a po dlouhém čekání otevřeli skóre utkání. V posledním dějství svůj náskok ještě navýšili a i navzdory tvrdému odporu od Kanaďanů si Spojené státy dokráčely pro cenné vítězství.
28.6.2018Že tam nepadla desítka? Jenom detail, pravil po vítězství české šestnáctky MacháčekSWI - CZ6 0:9, 10.kolo | | Petr Sumbal
Česká šestnáctka vstoupila ve velkém stylu do Světového poháru, na úvod turnaje si smlsla na Švýcarsku, které porazila vysoko 9:0. O devět českých branek se postaralo osm různých střelců, jen Michal Macháček se radoval z gólu dvakrát. Na hattrick ale moc nemyslel: „Bylo mi to tak nějak jedno, chtěl jsem hlavně, aby jsme to dotáhli do konce a vyhráli,“ prohlásil v rozhovoru po utkání.
28.6.2018Český tým U16 na úvod turnaje smetl ŠvýcarySWI - CZ6 0:9, 10.kolo | | Vojtěch Jurák
Bouřlivá atmosféra provázela první odpolední zápas ve Zlíně. Na hřiště se proti sobě postavili Švýcaři, kteří už dopoledne hladce porazili Polsko, a domácí Češi, pro něž tímto zápasem turnaj začínal. Určujícím momentem zápasu se stal přelom 12. a 13. minuty, kdy Češi dvěma rychlými góly odskočili soupeři a dovedli nakonec zápas až do vysokého vítězství.
28.6.2018Češi U15 jasně převálcovali Velkou Británii 12:0GBA - CZ5 0:12, 7.kolo | | David Sokol
Český výběr do 15 let se v prvním utkání postavil Velké Británii a svého soupeře v průběhu zápasu zcela deklasoval. Bez jediného polevení stále čeští mladíci přidávali gól za gólem, než se celkové skóre zastavilo na výsledku 12:0 ve prospěch domácího mužstva.